Obecné informace:
historie skinny
péče o skinny
rozmnožování


 

 

 

Historie vzniku plemene skinny

 

 

Morčátka plemene skinny pocházejí z několika laboratoří v Kanadě. Byli přírodní spontánní genetickou mutací, která byla odhalena v kolonii Hartley v roce 1978. Laboratoř Charlese Riverse poprvé představila plemeno skinny v roce 1982. Později byla skinny morčátka uvolněna i do chovatelských stanic morčat, kde byli kříženi s hladkými morčaty, aby rozšířili skinny populaci. Laboratoř Charlese Riverse využívala v chovu bílá červenooká skinny morčata, ale časem díky křížení s osrstěnými morčaty vznikaly i další barevné rázy.

 

 

 
 

 

 

 

 

Chovatelé jim v několika generacích křížením s osrstěnými morčaty vypěstovali určitou odolnost. Skiníci tedy nejsou slabé a nemocem podléhající plemeno, jak si mnozí lidé myslí, mají normální imunitní systém. Nemohu být ale chována celoročně venku.

 

Lidé skiníky chovají pro jejich krásu a jedinečnost ... Jsou to veselá, přátelská a komunikativní zvířátka. Na dotyk mají příjemnou hebkou pokožku, která je velmi teplá. Vzhledem k tomu, že nemají srst mají také rychlejší metabolismus. Se zvýšeným příjmem potravy souvisí i nutnost častějšího čištění ubikace.

 

Skinny jsou první známé bezsrsté plemeno. Drátovitou srst mají na čumáčku, okolo uší a na tlapkách. Další srst, například na zádech, se pokládá za nežádoucí a takovému morčátku se říká "drátěnka".  Pro chov je také důležité aby měla morčátka velká, klopená ouška.

 

 
   

 

 
 

 

    

Copyright © 2010, Vandulka.cz

 

test