Kategorie:
historie skinny morčat
péče o skinny morčata
rozmnožování morčat


 

 

 

 

     
 

 

 Archiv 2010   Archiv 2011   Archiv 2012   Archiv 2013   Archiv 2014  

 

 

 
   10.10.2015 - Čakovičky

 

Poslední výstava a úžasný úspěch mojí černé SKG krásky Otulissy, která krom BISe standardu A vyhrála úplně vše co mohla včetně Čestné ceny posuzovatelky Evy Levé. Šikovná "genovka" ;-) :-D

Více zde

 

 

 
   

 

 

 

 

19.09.2015 - Děčín

 

Minulý rok mi výstava v Děčíně unikla a protože jsem o ní slyšela jen samá pozitiva, musela jsem se letos sama přesvědčit. A opravdu - všechno bylo naprosto super, celý den se nesl v přátelském a pohodovém duchu ...  bylo na co se koukat a hlavně co nakupovat, člověk neměl šanci na nudu.

Vezla jsem na zkušenou dva letní bejbíky - Otulissu a Nema. Oba získali svou první čekatelskou kartu na CZCH, Nemo se umístil jako druhé skinny baby.

 

 

 
   01.08.2015

 

Konečně už všechna miminka mají svá jména. Tentokrát mi výběr dal dost zabrat ... žádná celebrita najednou nebyla dost dobrá :-D. No, další mláďata v nedohlednu, chtěla jsem si to pořádně užít ... asi ... Když jsem si ale uvědomila, že oranžovo-bílý naháč nemůže být nikdo jiný než klaun očkatý Nemo, výběr pro ostatní sourozence byl už pak snadný ... a Óčka se nakonec na pohádkové vlně svezla taky ;-).

 

 

 
   22.07.2015 - vrh N2 a Vrh O2

 

Sotva vytáhnu paty z baráku a už mi holky rodí o106 :-D. Naštěstí ale mám kolem sebe lidi, kteří péči o celou morčecí bandu, včetně bedlivého sledování březulek, umí převzít a já si v klidu můžu užívat rodinnou dovolenou. Mami, Jíťo díky ;-).

 

 

 
   14.06.2015 - Kladno

 

Nevím jak to holky pořadatelky dělají ale v době konání výstav na Kladně vždycky udeří tropické počasí :-D. Všichni se s tím ale už naučili žít a mají připraveny i jiné alternativy ubytování morčíků pro případ, že by horko v plechové hale přesáhlo únosnou mez. Krom tropů se Kladno každoročně vyznačuje příjemnou a pohodovou atmosférou, všechno jede jak po másle a nic není problém ... proto se tam ráda vracím :-). Letos jsem si ze dvou výstavních dnů vybrala neděli a vzala s sebou Belmonda, který mi udělal velkou radost. Zrzounek stále ještě není v optimální kondici a přesto dosáhl bodového hodnocení, které ho posunulo do závěrečných rozstřelů ... jak dopadl se můžete podívat zde

 

 

 
   07.06.2015 - vrh M2

 

Radujeme se z dalších dvojčátek, jejichž šťastnou maminou je překvapivě Katreenka. Překvapivě proto, že v pánské společnosti bydlela tahle chlupatá holka už od loňského léta ... a stále nic. Myslela jsem si, že už s rozmnožováním skončila ... no a vida, pěkně mne převezla ;-) :-D

 

 

 
   30.03.2015 - Turkovice

 

V neděli jsem s Jitkou a Evou vyrazila na duo výstavu a byl z toho po všech stránkách opravdu vydařený den.

Navíc moje "dvě děti" se předvedly perfektně - Juliette byla v juniorech třetí, Belmondo ji konečně přeskočil a skončil na místě prvním, dokonce měl ze všech naháčů i nejvyšší bodový součet :-) ... tak pro mne je Zrzounek "the best of" hned od narození ale jsem šťastná když to tak vidí i ostatní :-D

Více zde

 

 

 
   07.03.2015 - Žižkov

 

Výstava "za humny" to je ta pravá pohodička ;-). Žádné brzké ranní vstávání, žádné dlouhé cestování a odpoledne se zvládne ještě nakoupit a obstarat doma "nešťastníky", kterým tentokrát vystavování bylo odepřeno :-D.

Na Žižkově, v Domě dětí a mládeže Ulita, se v sobotu sešel téměř celý náš vrh J2 a odpoledne, při vyhlašování, ani jeden z jéčkařů neodcházel s prázdnou ;-). Belmondo v baby třídě skončil druhý - tentokrát mu první místo vyfoukla jeho vlastní sestra Juliette, která navrch získala ještě Čestnou cenu posuzovatele. V mazlících vybojovala třetí místo zlatá Josiane, která vypadá opravdu báječně, za což patří velký dík její majitelce Zuzaně. Mám radost a gratuluji, vždycky mne nejvíc dokáže potěšit, když vidím, že se má náš odchovaneček dobře ... a z kulaťoučké Josi dobré bydlo jen sálalo :-)

Body a pohárovky zde

 

 
   02.03.2015 - vrh L2

 

Jedinou naši březí samičku jsem hlídala ... hlídala ale stejně neuhlídala - porod se odehrál v hluboké noci a bohužel ... dvě mláďata jej nepřežila :-(. Kytičce, naštěstí, zůstal alespoň černo-bílý páreček. Dvojčátka se mají čile k světu, už druhý den byla zpátky na porodní váze :-)

 

 

 
   

 08.01.2015 - rodinka :-)

 

 

 

... Anča s Písařem a jejich potomci aneb jablko nepadá daleko od stromu ;-).

Není bez zajímavosti, že oba chlupáči zvládli "vyrobit svůj nahatý klon" v jednom jediném společném vrhu ... :-)

(zleva: Juliette Binoche Vandulka, Anna Mons Vandulka, Hadilov písař Coated od Pikáska, Jean-Paul Belmondo Vandulka)

 

 

 
   04.01.2015 - Toulcův Dvůr

 

Super den ve společnosti báječných přátel ... letošní výstavní sezóna nemohla začít lépe :-).

Výsledky našich zástupců jsou také potěšující. Skinníků se sešla docela početná konkurence, ale Belmodovi se přesto podařilo protlačit na místa vítězů, od Holubic si polepšil o stupínek a skončil v baby třídě druhý. V mazlících zářila Anča. Dva měsíce po porodu ... v blahobytné kondici ... vyhrála v kategorii genový skinny a nakonec byla i nejlepším morčetem standardu C.

Přehledná tabulka s body zde

 

 

 
   01.01.2015 -  Přátelé a návštěvníci našich stránek, ať se vám v novém roce všechno daří :-)

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

    

Copyright © 2010, Vandulka.cz

 

test