Kategorie:
historie skinny morčat
péče o skinny morčata
rozmnožování morčat


 

 

 

Novinky

     
     
  22.12.2010 - Zaktualizovali jsme plány a přidali Tabulku vývoje hmotnosti na stránky vrhu B

 

 

 
  14.12.2010 - Vrh B

 

Dnes, před osmou hodinou ranní, začala Večernice s nadílkou. Svůj první porod zvládla rychle a bravurně - bez jediného zaváhání a my se můžeme radovat z třech holčiček a jednoho kluka. Během pár dní se uvidí, jak budou miminka prospívat a pak se teprve rozhodneme, která budou na prodej. Více o vrhu B zde.

 

 

 
  04.12.2010 - 3. Vánoční výstava ušlechtilých morčat

 

První prosincovou sobotu jsem se rozhodla vypravit na, všemi opěvovanou, Vánoční výstavu v Olomouci. A opravdu jsem ani na chvíli nezalitovala. Skvělá organizace, báječné prostředí, krásné ceny ... no a když se navíc podaří cestovat ten světa kraj ;-)  s milými lidmi?! ... co víc si přát? Opravdu jsem si celý den, včetně mrazivé procházky po olomouckém předvánočním tržišti, skvěle užila. No a dva naháčci, které jsem vezla ukázat, dokonce i úžasně zabodovali: Quanah Naked od Pikáska - Nejlepší bezsrsté baby a 2. Nejlepší bezsrsté morče výstavy. "Náš" Xay Tesoro - 2. Nejlepší bezsrsté baby. Další podrobnosti zde

 

 
   

14.11.2010

 

Na listopad nezvykle slunečného a teplého dne jsem, mimo jiné, využila k focení některých morčíků. Těhulky jsem nechtěla zbytečně stresovat a tak nové fotky má na Rajčeti především "naše" omladina: Xay a Quanah. Uvozovky patří pouze Xayovi - už brzy se budeme muset s tímto skvělým klučinou rozloučit ale pokud vše půjde jak plánujeme, vrátí se k nám v příštím roce na čas jako ženich pro jednu z černých holek.

 

 
 

04.11.2010 - nové fotky na Rajčeti v albech Quanah, Itchy a Výstavy

 

 

 
 

30.10.2010 - Xay Tesoro

 

Dnes bych zde ráda představila samečka, který u nás sice bydlí jen přechodně ale místo v našich srdcích si už dokázal získat nastálo. Jmenuje se Xay a narodil se 16.9.2010 v chovatelské stanici TESORO. Tohoto milého, hodného a v neposlední řadě krásného kluka jsem vyzvedla na výstavě v Chebu a protože jsem do něj momentálně docela dost  zamilovaná ;-), nedá mi to nepodělit se s vámi o pár jeho fotek (věřím, že jeho majitelka mne chápe a odpustí). Další fotečky jsou umístěné na Rajčeti zde

 

 
   

23.10.2010 - X. Výstava morčat a drobných hlodavců Rychnov nad Kněžnou

 

Dva zúčastnění z naší tlupičky.... a hned dvě vítězství ... Itchy byl první ve spojené třídě adult+junior a Quanah ve třídě baby - tzn. 100% úspěšnost naší výpravy, protože jiná prvenství se už bezsrstým morčatům nezadávala. Kompletní výsledky našich zástupců zde.

Takže by měla panovat naprostá spokojenost .... ale ... jak jsem si zvykla organizátory resp. organizátorky na tomto místě chválit tak tentokrát, bohužel, opravdu nebylo za co. Člověk by čekal, že když se jedná o desátou výstavu, budou už "vychytané mouchy" ale opak byl pravdou a ani se mi zde nechce vypisovat, co všechno se mi nelíbilo, protože by to byl dlouhý seznam ale naprosto nejhorší bylo zbytečné protahování závěrečného vyhlašování, které začalo až daleko po 18 hodině. Výmluvy typu "stávkující tiskárna" jsou snad hodny dítěte školou povinného nikoliv zkušeného organizátora ... Dle postřehů ostřílených vystavovatelů je to v Rychnově - minimálně s tím pokaždé nevychytaným zakončením výstavy - prostě takový folklór, protože se zde nejspíš zkouší, kolik chovatelů, i po tak příšerných zkušenostech, přijede příště zase ...

 
   

16.10.2010 - Podzimní výstava ušlechtilých morčat v Chebu

 

V hodně nepříznivých povětrnostních podmínkách, za nepříjemného lijáku jsem vyrazila na výstavu do celkem vzdáleného Chebu. Ale cesta tam i zpět, v milé společnosti Jitky z chs z Troje, uběhla neuvěřitelně rychle. I na výstavě panovala velice milá a přátelská atmosféra a o chovatele i morčíky bylo postaráno vskutku královsky. Organizátorkám patří velký obdiv a dík.

A jak si vedli naši tři zástupci? Všichni získali čekatelské kartičky a Scratchy skončil jako třetí skinny junior. Největší úspěch ale tentokrát zaznamenala Večernice - s 98 body vyhrála junior třídu. Večernice zakončila svou výstavní kariéru skvěle a ziskem desáté čekatelské kartičky splnila podmínky pro udělení titulu Morče Grand Šampion ČR. Výsledky výstavy zde

 

 
 

 

Celá naše tlupička na podzimním sluníčku:

 

 
   

 

06.10.2010 - Fotky

 

Nafotili jsme morčíky s víkendovými trofejemi a výsledek našeho snažení jsme umístili do sekce Výstavy. Také jsme vyfotili společně naše dva párečky, tak se můžete také přesvědčit jak jim to sluší :-D (pro větší obrázek klikněte na miniaturu)

 

                   

 
   

05.10.2010 - Aktualizace plánů a profilů všech našich morčíků

 

 

03.10.2010 - 5. Bohdalovská výstava morčat

 

A ... světě div se ... i dnes byli naši skinníci velice úspešní. Všichni samozřejmě získali čekatelské kartičky a tím pádem máme dva nové Grand Šampiony: Lízu a Scratchyho. V celkovém hodnocení  pak skončil Itchy jako 2. Nejlepší skinny samec a Líza jako 3. Nejlepší skinny samice.  No a náš skvělý Scratchy svou výstavní kariéru zakončil opravdu stylově - stal se Nejlepším skinny samcem a zároveň taky Nejlepším bezsrstým morčetem výstavy.

Po příjezdu domů čekala na všechny rozmnožování schopné sladká odměna - svatební hostina ve dvou. Ke Scratchymu se nastěhovala Líza a druhým naším "zamilovaným" párečkem se stávají Večernice a Itchy. Naši panici se snaží opravdu ukázkově, tak uvidíme, zda jejich nespornému šarmu nevěsty podlehnou a budeme se moci těšit na miminka.

Výsledky výstavy zde

 

P.S. Fotečky s diplomy, medailemi, kokardami a pohárem z obou výstav si rozhodně neodpustíme a brzy na stránky umístíme

 

 

 
02.10.2010 - 4. Pardubická výstava morčat

 

Skvěle připravená výstava, v báječném prostředí ....  a s nadupanou tombolou :-D

No ... a naše, tentokrát kvarteto, vyhrálo vše co mohlo tzn. 1. místa  ... ve třídě baby, junior i adult. Jenom Večernice měla smůlu, protože skončila "až druhá" za svou, teprve šestitýdenní, kolegyní z tlupy - Quanah Naked od Pikáska. "Kvakačka" svou výstavní premiéru bravurně zvládla s vyloženě luxusním hodnocením. A přitom málem zůstala doma, protože jsem měla obavy, zda nebude příliš mladinká na všechen ten výstavní mumraj. Nakonec jsem si ale  mohla oddechnout, protože holčina nevypadala, že by trpěla stresem - po celý den pochrupova  v "domečku" na vyhřívací podložce nebo do sebe soukala nabízené dobroty.

Výsledky výstavy zde

     
  27.09.2019 - Nová FotoGalerie ZDE  
     
  26.09.2010 - Aktualizace prodeje

 

Absolutky se nám dnes, z důvodů alergie v rodině, vrátily zpátky ale Líza už je bohužel nepřijala. Obě jsou na prodej - nejlépe společně, protože jsou na sebe hodně zvyklé.

 

 
 

22.09.2010 - Absolutky

 
 

Absolutky, z našeho prvního odchovu, dnes odcestovaly do nového domova k našim příbuzným, kde se budou mít obě dvě báječně.

U Ninotchky to byl velký boj, protože jsme od začátku měli v plánu nechat si ji jako společnici pro Lízu. Nakonec jsme ale neměli to srdce odsoudit Bobulku k životu o samotě. Věříme, že sestřičky spolu budou i nadále krásně vycházet a prožijí spokojený život.

 

 
       
 

20.09.2010 - 2. a 3. Chotěbořská výstava morčat

 

Máme za sebou velice úspěšný výstavní víkend.

V sobotu naši skinníci vyhráli co mohli. Itchy, Líza a Večernice se umístili na prvních místech svých tříd - Itchy byl navíc nejlepším bezsrstým morčetem výstavy a zabral i pohárek za první místo v párech (společně s Večernicí). Scratchy a Ninotchka obsadili druhá místa, za svými "kolegy" z tlupy.

Dařilo se nám i v neděli: tentokrát byl nejlepším bezsrstým morčetem výstavy Scratchy (asi aby se kluci nehádali). Itchy byl druhý v juniorech, Líza třetí ve třídě adult a Večernice třetí v baby třídě. Černá dvojice - Večernice a Itchy - se umístila jako nejlepší bezsrstý pár. A v neposlední řadě, Itchy obdržel poslední čekatelskou kartičku a máme z něj rázem GRAND ŠAMPIONA.

Tabulka s podrobnými výsledky z obou výstav zde.

A aby dobrých zpráv nebylo málo, v neděli jsme v Chotěboři převzali budoucí posilu do chovu, krásnou černou samičku Quanah Naked od Pikáska, z které máme všichni velkou radost. Markéto děkujeme! ;-).

 

 

15.09.2010 - Nové stránky

 

Naše stránky dostaly nový kabátek a novou adresu ale obsah zůstává víceméně stejný. Ještě není vše přesně podle našich představ ale budeme se snažit, aby tomu tak co nejdříve bylo. Zatím jsme ještě příliš nepokročili s fotogalerií, proto necháváme v běhu i původní stránky, www.vandulka.estranky.cz , kde má každý morčík vlastní.

 

 

 

12.09.2010 - 5. a 6. výstava morčat v Lounech při výstavě "Člověk v přírodě"

 

O víkendu jsme vyvezli pět našich skinníků na dvě jednodenní výstavy v Lounech. Líza, Scratchy i Večernice získali poslední chybějící kartičky na Šampiona ČR a navíc i skvělá umístění v závěrečném hodnocení ...  po oba dva dny navlas stejná, přestože konkurence byla každý den jiná. Scratchy - 2xNejlepší skinny tř. junior, Itchy - 2x2.Nejlepší skinny tř.junior, Líza 2x 2.Nejlepší skinny tř.adult. V neděli ještě přibyl pohárek za Nejlepší bezsrstý pár (Večernice + Itchy) a Líza dostala od návštěvníků výstavy nejvíc hlasů a tudíž čestnou cenu Sympaťák výstavy. Líze k pohárku rozhodně dopomohla i její dcerka Ninotchka, která s mamčou sdílela boxík. S Ninotchkou nemáme žádné výstavní ambice ale holky jsou spolu moc spokojené a o stresu  si mohou nechat jen zdát - podle všeho si dvou "vysmátých placek" povšimli i návštěvníci a hlasovali jak hlasovali :-)

 

 

21.08.2010 - 11. Speciální výstava morčat - Praha - Toulcův Dvůr

 

Prestižní Speciální výstavy se aktivně zúčastnilo pět našich skinníků (tzn. celé současné chovné osazenstvo). A naši morčíci si vůbec nevedli špatně - čtyři z nich dokázali v početné a silné konkurenci vybojovat velice pěkná umístění v konečném pořadí (viz. výsledková tabulka v sekci Výstavy). Nebudu zastírat, že největší radost mám z hodnocení Scratchyho, který ač svou výstavní kariéru na začátku května t.r. začínal o půl bodíku bez čekatelské kartičky, nám postupem času krásně narostl a předvedl co v něm opravdu je a začal bodově zastiňovat i svého celečerného rivala (a bývalého kamaráda) Itchyho.

Fotečky s diplomy jsou v nově založené výstavní galerii na rajčeti  zde.

 

 

 

 

25.07.2010 - 6. Velkolosenická výstava morčat

 

Tentokrát to byl velký den naší "malé" Večernice, která vyhrála skoro vše co mohla: zopakovala s Itchym vítězství v párech a získala ocenění Nejlepší skinny baby a zároveň Nejlepší skinny samice. Celkové vítězství ve skinnech holčině uteklo o vlásek, tedy o půlbodík a jejím přemožitelem se stal Patriček Pampeliška - gratulujeme!

V získávání čekatelských kartiček jsme měli opět stoprocentní úspěšnost tzn. Scratchy, Líza a Večernice jsou ke dnešku majiteli tří kartiček a Itchýsek obdržel pátou, což znamená, že budeme žádat o udělení titulu Morče Šampion České republiky!!!

Výsledková tabulka našich morčíků v sekci Výstavy.

 

 

 

24.07.2010 - 5. Velkolosenická výstava morčat

 

První den výstavního maratonu dopadl pro naše morčíky výborně. Nejen, že všichni čtyři dostali čekatelské kartičky ale ještě Večernice společně s Itchym vybojovala první místo v bezsrstých párech, Večernice byla ještě 2. nejlepší skinny baby, Líza 2. nejlepší skinny adult a Scratchýska vyhlásili jako 3. nejlepší skinny baby.

Pomalu začínáme morčecím výstavám přicházet na chuť . Velkolosenické výstavy byly navíc součástí XI. podpeperské výstavy  a k vidění byla krom morčíků, pestrá škála všemožného domácího i exotického zvířectva. Naše děti ale nejvíce zaujala líheň drůbeže, kde mohly na vlastní oči sledovat klubání kuřátek a jejich prvni chvíle na světě. No a Vanda se zamilovala do malého zeleného chameleona .... ještě, že nebyl na prodej   . Výsledková tabulka našich morčíků v sekci Výstavy.

 

 

05.07.2010 - Zahradní výběh

 

Stávajících teplých dnů využíváme pro pasení našich hrošíků ve výběhu na zahradě. Vypracovali jsme "zaběhací" pořádek aby se dostalo na všechny. První jsou ven vpuštěny Večernice a Zrzavka, které střídá dračice Líza s dcerkami. No a k večeru si ohrádky užívá "vychovatel" Scratchy s Melonem a Twistem, kteří jsou u nás momentálně na hlídání. Ani Itchýsek není o čerstvé povětří ochuzen a užívá si privilegia " skoro společného" pobytu s děvčaty - pečlivě si je hlídá a přemlouvá ... nehne se od dělícího plotu ani o píď  . Pár foteček ve fotogalerii zde

 

 

 

 

03.07.2010 - 2. Pražská výstava bezsrstých morčat

 

Pražská výstava v Toulcově Dvoře byla skvěle připravená a sešlo se zde přes 100, ve valné většině tmavých, skinníků. Holky posuzovala Denisa Vítková, kluky Andrea Kroftová a všichni čtyři naši naháčci dopadli nad očekávání dobře a vezli si domů čekatelské kartičky. Itchy s Večernicí dokonce společně vybojovali pohárek za druhé místo v párech.  I naši přátelé byli úspěšní a v jejich milé společnosti celý den proběhl v báječné atmosféře.

 

P.S. Naši baby kluci měli šance na medailové umístění ve své třídě, když se oba ocitli v rozstřelu o první tři místa. Nakonec zvítězil Sochor Pampeliška (taktéž 96b), polobratr naší Večernice.

 

 

 

 

26.06.2010 - Pohodář Scratchy

 

ObrazekScratchýsek jako jediný z našich morčíků má ve svém boxíku regulerní domeček ale tento vskutku neuvěřitelný pohodář ho používá výlučně jako svou pozorovatelnu a rozvalovatelnu. Dovnitř ho vidíme zalézt opravdu jen výjimečně. Ještě mnohem více uvolněněji než na fotce tráví téměř veškerý čas ...(pokud se tedy zrovna necpe ). Nejnovější fotečky našeho "skandinávce" na konci jeho galerie na rajčeti zde

 

 

 

 

 

 

20.06.2010

 

Na včerejší výstavě jsme nové majitelce odevzdali dočasnou spolubydlící Večernice - merino samičku Režnou a dnes mohl proběhnout pokus o seznámení našich stávajících holek (Lízy, Nino a Bobule) s černou Pampeliškou. Znám naši hlavní dračici, u ní jsem úspěch ani moc nečekala ale Líza mne v první chvíli, ve výběhu v obýváku, velice překvapila. Chovala se k Večernici skoro až mateřsky a všechny holky spolu radostně dováděly. Nicméně svoji klec si Lizeta před novou členkou naší tlupičky chránila s vervou sobě vlastní - v závěru, totálně rozlobená, útočila už i na svoje dcerky a tak jsem pro klid nás všech Večernici zachránila z jejích spárů.

Konečně tedy přišla chvíle pro "naši-sestřinu" zverimexovou samičku, která před nedávnem ve své kleci osiřela, když jí po operaci zemřela kamarádka. Malou nahatou holku přijala pod svá křídla bez reptání a už se obě spokojeně hřejí v jednom pelíšku. Věřím, že jejich život zůstane i nadále klidný, no a třeba si Zrzavka časem, na stará kolena, užije i miminek své nové přítelkyně.

Pár foteček ze seznamování a bydlení našich zlatíček zde

 

 

19.06.2010 - 3. Velvarská výstava morčat

 

Na výstavě ve Velvarech kluci dosáhli stejného bodového ohodnocení jako před měsícem v Berouně - Scratchýskovi tedy opět chyběl půlbodík k získání čekatelské kartičky. 

Na prvním místě opět v naší třídě a tentokrát i celkově ve skinnech skončil Doronicum Mandarinka (98b). Gratulujeme!!

Výsledková tabulka kluků v sekci Výstavy.

 

 

 

12.06.2010 - Večernice Pampeliška

 

ObrazekRanním vlakem z Moravy nám přicestovala nová samička, která mne velice mile překvapila slušnou černou barvou a velkými ušisky. Moc děkujeme paní Pavle za vskutku nádhernou holčičku, i za to, že nám ji osobně přivezla. Více o Večernici na její stránce zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.06.2010 

 

ObrazekDnes jsme se rozloučili s Twistíkem a Melounkem, budou bydlet společně jen pár set metrů od nás. Tak kluci ... ať děláte Terezce a Kubovi jen samou radost!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.06.2010 - 1. Berounská výstava bezsrstých morčat

 

ObrazekV sobotu jsem naše pány vyvezla do Berouna a byl to příjemně strávený den. Výstava byla perfektně zorganizovaná a setkala jsem se zde s velice milými lidmi. Navíc panovalo nádherné počasí a tak se dalo nachytat i trochu broznu  . Kluci dopadli střídavě. Scratchy získal  94,5 bodu ale konečně se vysvětlila jeho světlejší černá - není tan ale lux, tak doufám, že příště, už správně zařazen, bude mít i lepší výsledek. Itchy skončil s 96 body na třetím místě ve třídě samec baby. Mám velkou radost!

 

Výsledková tabulka kluků v sekci Výstavy

 

 

 

 

 

04.06.2010 

 

ObrazekMiminka dnes slaví 14 dní a všechna už zdvojnásobila svou porodní váhu. Celá rodinka, včetně Lizetky, vypadá šťastně a spokojeně.

Ale nezapomínáme ani na naše pány - po období dešťů se dnes vyhřívali na sluníčku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.05.2010

 

ObrazekLizetka se o svou drobotinu vzorně stará a tak není divu, že nám miminka krásně přibývají na váze. Statečně bojují i s dospěláckou stravou ale ze všeho nejlíp jim jde samozřejmě tulení . Pozorovat život malé strakaté rodinky je úžasná záležitost!!! Nové fotečky jsou na konci fotoalba vrhu A zde.

 

 

 

 

 

 

 

 21.05.2010 - Vrh A

 

Dnešní ráno, 68 den březosti, si miminka naší Lízy vybrala pro své narození. Část porodu se nám poštěstilo i sledovat -  a byl to zážitek -vše proběhlo naprosto bez komplikací a v 7.00 jsme se mohli radovat z pěti krásných naháčků. Bohužel jedna holčička od začátku nepůsobila moc "zdravě" a po dvou hodinách nás navždy opustila. Více informací o vrhu A zde

 

 

 

 

28.04.2010 Itchy a Scratchy

 

ObrazekDnes došlo na seznamování našich kluků. Itchy měl po měsíci na samotce z malého kamaráda evidentně radost a i Scratchýsek vypadal nadšeně a tak své přátelství mohli zpečetit hrstkou trávy. Budeme doufat, že jim mír alespoň nějaký čas vydrží ... Další fotky jsou zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 27.04.2010 - Lad Scratchy Skinny Velvet

 

Ač druhý sameček v našich plánech do budoucna rozhodně nefiguroval, nakonec jsem krásnému taníkovi, kterého se mi navíc poštěstilo spatřit i pohladit bezprostředně po jeho narození, neodolala. A jsem tomu moc a moc ráda  Zatím se jeví jako hodně komunikativní zvířátko ... celou cestu autem na mne vykukoval z přepravky a povídal  ... a povídal, přestože měl možnost schovat se do sena. Další informace o chlapečkovi najdete zde.

 

 

14.04.2010 - Miminka

 

Lizetka nám po návratu od samečka přestala přibývat na váze a tak jsme dnes, přesně měsíc od data předpokládaného krytí navštívili veterinární ordinaci Altavet aby nám zde její březost potvrdili či vyvrátili. MVDr. Denisa Vítková Lízu opatrně prohmatala a k naší velké radosti miminka našla!!! Rádi bychom aby teď naše holčička už konečně překonala stesk a začala víc myslet i na plody své lásky 

 

 

08.04.2010 - Itchy

 

ObrazekNa rajčeti vytvořeno album pro našeho klučíka. I Itchy měl dnes možnost udělat si malý výlet na sluníčko. Na rozdíl od Lízy pochopil téměř okamžitě k čemu je dobrý ten zelený koberec .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 06.04.2010 - Jaro

 

ObrazekDnes kolem poledne bylo krásně teploučko, tak mohlo proběhnout seznámení Lizetky s travičkou.Agnes samozřejmě musela asistovat. Další fotky zde

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

03.04.2010 - Velká děkovačka

 

Dnes máme dvě, pro nás velice potěšující, novinky. V první řadě se nám po měsíčních líbánkách s krásným chlapem vrátila domů naše Líza. Na tomto místě bych chtěla moc poděkovat Evičce za příkladnou péči o naši mazlinku - Lizetka nám u ní dospěla, zkrásněla, přibrala 100g a hlavně si celou dobu mohla užívat přízně báječného elegána. Jestli se zadaří i miminka teprve uvidíme ...

Druhou novinkou je náš první sameček - Itchy, který přicestoval do ČR spolu s bráškou Iborem z německé chs von der Kuschelwiese. Za nádherného klučíka děkujeme nejen jeho chovatelce ale hlavně Markétě, bez níž bychom se z tak úžasného celočerného samečka rozhodně radovat nemohli. Zatím je Itchy ještě hodně vystrašený - nejdřív byl oddělen od maminky, dnes ráno i od brášky a "užil" si v posledním týdnu i hodně cestování ale doufáme, že si brzy u nás zvykne a aklimatizuje se. Více o klučíkovi se dozvíte zde . Na fotografii jsou sourozenci ještě společně - krátce po příjezdu do chs Od Pikáska.

 

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.3.2010 - Ženich

 

ObrazekMomentálně naše holčička tráví svůj čas s nádherným a milým černým samečkem. Ze začátku ho tedy měla v plánu krvelačně zakousnout ale zkušený chlapec bral její mladické vyvádění s pobaveným nadhledem a brzy u ní svou vrozenou galantností zabodoval a nevraživost vystřídala láska jako trám . Ještě není jisté, zda soužití milenců bude korunováno narozením miminek ale pro nás je stejně nejdůležitější, že Lizetka teď konečně září štěstím a "manželství" si vyloženě užívá .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.02.2010 - SKINNY VELVET

 

Dnes jsem se vypravila navštívit paní Tiefenböckovou a její úžasné skiníky. Konečně jsem si prohlédla všechny morčíky, o kterých jsem dosud jen četla na stránkách CHS SKINNY VELVET a musím říct, že ve skutečnosti jsou ještě mnohem krásnější než na fotkách a paní chovatelka o svých miláčcích navíc umí nádherně vyprávět a tak mi čas vymezený na návštěvu utekl až příliš rychle. Odcházela jsem plná příjemných dojmů, šťastná, že jsem mohla do tohoto nahatého království nahlédnout.

 

 

 

20.02.2010 - 9. výstava morčat a jiných hlodavců Rychnov n/Kněžnou

                                   

Tak máme za sebou první výstavu a kdybych vše nepokazila, mohly jsme mít i první kartičku čekatele šampiona, která se nově vypisuje již po dosažení 95 bodů. Líza za 100 možných ztratila bodíky 4 - slabší kresba, slabší osrstění na nose, delší hlava, méně klopené uši (alespoň máme potvrzené, kde nás tlačí bota). Bohužel mne ale chvíli před začátkem posuzování nenapadlo nic lepšího než holčinu ještě namazat - nevím, který čert mi to nakukal a nemohlo následovat nic jiného než diskvalifikace za mastnou kůži.  I chybami se člověk učí, hned jsem zakoupila Standard a příště už budu chytřejší. Pokud tedy bude nějaké příště - Líza by se už pomalu měla chystat na mateřské povinnosti 

 

 

 

14.02.2010 - CHS Mandarinka

 

ObrazekOdpoledne vyrážíme na otočku do Mladé Boleslavi prohlédnout si dva černé chlapečky z vrhu D (Doronicum a Daucus) ale zatímco já vybírám toho pravého kamaráda a později ženicha pro Lízu, Vanda se mazlí s mladou samičkou z prosincového vrhu. Dalmatinka Cydonka je naprosto úžasná - klidná a mazlivá ... Vandě nedá ani tolik práce přesvědčit mě abychom si jí odvezly domů ... Chlapečka, nepříbuzného jak na Lízu tak na Cydonku, budeme tedy hledat až později. Bohužel Líza naše nadšení nesdílí a nepřátelsky cvaká zubama už v obýváku na sedačce, kde probíhá první seznámení - přepažíme tedy box na dvě půlky a doufáme, že se holky skamarádí přes mřížku. V nestřežené chvíli agresor Líza překážku překoná a nebohou Cydonku ošklivě napadne. Vyrábíme tedy zábranu až ke stropu boxu a celou noc holky chodíme kontrolovat. Když se ani ráno situace nelepší, nemám už srdce dívat se na k smrti vyděšenou Cydonku a odvážím jí zpět k mamince. Z celé události mám hodně špatný pocit a přemýšlím co se s Lízou najednou stalo, když ještě před dvěma týdny na hladkou morčici Zrzku reagovala úplně v pohodě.

Doronicum (můj favorit) je samozřejmě už znovu rezervovaný a nezbývá než se poohlédnout po jiném černém klukovi.

 

 

 

 

12.02.2010 -  Odpočinková rampa

 

ObrazekLíza si zvykla přebývat celý čas v jesličkách se senem. Sice byla "blízko u zdroje" ale spoustu znečistěného sena jsme vyhazovali a navíc se u ní na bříšku začaly objevovat škrábance od tvrdších stébel. Jesličky jsme odstranili a jali se vyrobit odpočinkovou rampu, když tak miluje rozhled - ale asi o ni, mrška, brzy přijde, protože si pro změnu "kupodivu" oblíbila dole vzniklý domeček a nevychází z něj ani na jídlo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.01.2010 - Zrzavka

 

ObrazekDnes jsme Líze přinesli na návštěvu první Vandino morče, které jsme před čtyřmi roky museli přestěhovat k tetě Jítě, protože se u Olivera objevila alergie. Líza měla z chlupaté příslušnice svého plemene opravdu radost a po seznámení kolem ní s hvízdáním vesele hopkala. Více o Zrzavce na její stránce zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.01.2010 - CHS VANDULKA

 

Líze a potažmo skinny morčátkům jsme naprosto propadli. Rádi bychom vyzkoušeli účast na výstavách, později i odchov miminek a proto jsme si zažádali o registraci chovné stanice. A právě dnes nám od ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců přišlo potvrzení o zaregistrování chs VANDULKA.

Lízinka je ještě mladinká a tak do doby než bude připravená přijmout prvního "ženicha" budeme pečlivě studovat všechny dostupné informace o odchovu morčátek, navštěvovat či účastnit se výstav morčíků a také budeme pokračovat v hledáním druhé skiničky (Líze je v jejím velkém plastboxu samotné opravdu smutno).

 

 

02.01.2010 Gratulace Ropušce ...

 

Naší velké oblíbenkyni v chs SKINNY VELVET, Ropušce, se dnes narodila dvě krásná černá miminka (samička + sameček) ... a zůstávají doma. Tak snad příště ... 

 

 

 

 Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.12.2009

První Lízina fotogalerie na rajčeti zde

 

 

09.12.2009

 

ObrazekJedeme se podívat na miminka s tím, že favoritkou je Dafné s odběrem těsně před Vánocemi. Na místě ale Vandu okouzlí okatá Zoya, mě se líbí komplet všichni naháči a Oliver je pro změnu unesen dětmi v domě .... Domů odjíždíme s naší první skinny holčičkou, kterou jsme překřtili na Lízu.

 Zoya od Kazbundy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07.12.2009

 

ObrazekRezervujeme si v CHS od Kazbundy dvě černé tan samičky Zoyu (*12.10.2009) a Dafne (* 25.11.2009) a domlouváme termín návštěvy, kde si hodláme vybrat. Obě holky mají stejného otce (Akim Berenetto) a mamuchy jsou původem taky z chs Berenetto (Fanella a Gallatea)

 

 
         
         

    

Copyright © 2010, Vandulka.cz

 

test