Kategorie:
historie skinny morčat
péče o skinny morčata
rozmnožování morčat


 

 

 

 

     
 

 

 Archiv 2010

 

 

 

 
 

 
   

 

 

11.12.2011 - Elis od Jesenické přehrady

 

Dá se odmítnout vánoční dárek? A navíc v podobě naprosto neodolatelného růžového prasátka s monokly, které se mi vždy tak líbilo? (A to jsem ani nevěděla o těch třech rozkošných pihách na zádech :-D) ....

A teď pěkně od začátku - moje sestra se rozhodla vytrhnout mne ze smutnění po Pusince a za pomoci zkušené chovatelky z jihu Čech ;-) se jala hledat náplast na mou bolavou duši. Nějakou náhodou se v inzerci zrovna objevila Elis. No a holky "kuly pikle" dále a když jsem jim Elisku nevědomky schválila a vlastně i domluvila přepravu Cheb - Praha (Báro ještě jednou velké díky) byla ruka v rukávě :-D. Více o naší nové samičce na její osobní stránce zde

 

 

 
   07.12.2011 - Pusinca

 

Tolik očekávaná tříbarevná miminka nebudou ... a co je nejstrašnější - není už ani naše milá, krásná a úspěšná Pusinca. Stala se obětí toxemie a ač jsme všichni bojovali ze všech sil, zachránit se nám ji, bohužel, nepodařilo. Bolest, kterou mi její naprosto nečekaný odchod způsobil, je nepopsatelná ... Pusinca byla prostě jedinečná ... naprosto nekonfliktní samička, která mi celý svůj život přinášela jen samou radost ... navždy zůstane v mém srdci ...

 

 

 
   12.11.2011

 

Nové fotky mají na konci svých rajčatových galerií naši dva chlapáci - Itchy a Scratchy. Fotily se i myši - Oliva, Wanda a Můrenka (Gigi spala tak tvrdě, že se nám ji, i přes velké úsilí, ze Sputniku nepodařilo vydolovat :-D)

 

 

 
   11.11.2011

 

Dnes nás navždy opustila trpělivá vychovatelka mladých holek Zrzavka. V plné síle se dožila požehnaných sedmi let a my na ní vždy budeme vzpomínat jako na naprostou pohodářku, která si život dovedla vychutnat.

 

 

 
   16.10.2011 - vrh CH

 

Podle nárůstu váhy jsem u Večernice odhadovala narození dvou miminek a dvě včera večer skutečně porodila ... ale bohužel ... radovat se můžeme jen ze samečka. Více o malém cháčku zde. Černá samička (120g), která se drala na svět první, zůstala v porodních cestách déle než je zdrávo a narodila se už mrtvá :-((.

 

 

 
   10.10.2011 - Wanda z Podkroví

 

Hned v úvodu dnešního příspěvku musím předeslat, že další potkáně u nás momentálně rozhodně nebylo v plánu ... no ale člověk míní, přátelé mění ;-) :-D. Roztomilé solid rusandě, kterou mi v neděli přivezla Jitka (chz z Tróje) ale opravdu nešlo odolat. Tímto ještě jednou děkuji za vskutku nádherný dáreček a poděkování samozřejmě patří i Evče (chs z Hůrky), která Jítě při celé překvapovací akci zdatně asistovala ;-) :-D.

Wandulka, zdá se, do naší potkaní tlupičky zapadla ... na soudy o tom, kdo bude v kleci i mimo ní její největší kámoška je zatím ještě brzy - maličká se preventivně tulí ke všem holkám aby si to s nikým nerozházela :-). Pár foteček Wandy najdete zde (jakmile chytíme lepší světlo přibudou další a věřím i kvalitnější fotky)

 

 

 

 
   01.10.2011 - Pardubice

 

Do Pardubic jsem se moc těšila, protože organizátorky, chs Belis a chs Bonanza, mají výstavu již tradičně "vychytanou" do nejmenšího detailu, vládne zde pohoda a pro výherce jsou připravené bohaté výhry od sponzorů.

Skutečnost ale předčila všechna má očekávání. Hned v úvodu mne velice mile nastartovala nadupaná tombola ;-) a i pak se vše neslo ve velice pozitivním duchu ... počínaje setkáním s některými z nových majitelů našich odchovů a báječným umístěním Pusy konče.

Pusinca, i přes jednobodovou srážku za ještě ne úplně zahojenou jizvičku, dokázala zvítězit nejen ve třídě junior ale dosáhla i nejlepšího bodového hodnocení ve skinnech. Opravdu neuvěřitelné překvapení jsem ale zažila až na konci vyhlášení - Pusa byla posuzovatelkou vybrána jako vůbec NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY. Takovým oceněním jsme ještě nikdy poctěni nebyli, velice si jej vážíme a přestavuje opravdu krásnou tečku za letošní veleúspěšnou výstavní sezónou. Další info a fotky zde

Skvěle si vedly i naše odchovy - Black Mamba (97b) vyhrála třídu adult, získala pátou čekatelku a splnila tak podmínky pro získání ocenění Morče šampion ČR. Gloom Chaser, taktéž s 97 body, byl první ve třídě baby a jeho bráška Gremlin Fixer obsadil ve stejné třídě místo třetí. Majitelům - chs Golden a chs Darling of Fortune děkujeme za skvělou prezentaci "našich" dětí.

 

 

 
   26.09.2011 - Chotěboř

 

V Chotěboři se o víkendu konaly dvě jednodenní výstavy morčat. Letos jsme se zúčastnili jen v neděli a obě holky byly opět hvězdné. Tentokrát byly u skinníků při udílení pořadí všechny třídy sloučeny a zadávala se pouze tři místa ... Tunisia, s nádhernými 98 body, obsadila první příčku a stala se i Nejlepším bezsrstým morčetem výstavy. Druhé místo si následně v rozstřelu vybojovala Pusinca. Více info zde  ... a o tom, že na výstavě panovala skvělá nálada se zase můžete přesvědčit zde. Děkujeme Markétě za krásné fotky ;-)

 

 

 

 
   17.09.2011 - Podzimní výstava morčat - Cheb

 

Výstavy v Chebu (ač je to od nás štreka daleká)  mám zařazené mezi ty nejoblíbenější. Pořadatelka (chs EGERIA) si totiž vystavovatele vyloženě hýčká a i dnes bylo v sále fary římsko-katolické pro všechny připravené skvělé zázemí s vynikajícím občerstvením.

Zástupkyně naší chs, Tunisia Naked a Pusinca, si vedly nejlépe jak mohly a obsadily první místa ve třídách adult a junior - více zde. Velkou radost mám ale také z úspěchu naší odchovankyně Feliz Navidad, která v rostřelu  "urvala" první místo v poslední třídě vypsané pro skinníky a stala se Nejlepším skinny - baby.

 

 

 
   15.09.2011

 

Roztomilá Gavorka se svými otesánky si užívá venkovního výběhu. Také vzniklo podzimní album našich potkyšů.

 

 

 

 
   14.09.2011

 

Háčka skvěle prospívají, každý večer při vážení nevěřím vlastním očím kolik mimča od minulého dne přibrala. Dnes jim byl týden a tak se všichni fotili venku na sluníčku a přidala se i naše nová potkaní slečna. Fotky Háček jsou na konci jejich galerie zde a Olivce jsme založili vlastní album zde

 

 

 
   12.09.2011 - Louny

 

O víkendu jsme si bohatě zavystavovali - oba dva dny jsme strávili v Lounech na výstavě Člověk v přírodě. V sobotu se jely ukázat dvě morčice a v neděli pak naše dvě potkaní mazlítka. Na 7. Výstavě morčat Pusa s Tunou zabojovaly a obsadily druhá místa ve svých třídách. Výsledky v sekci výstavy.

Potkaní akce už pro nás, bohužel, nebyla tak úspěšná i když Glamour dělil od třetího místa v třídě mazlíků pohopouhý půlbodík. O radost  jsme ale nezůstali ochuzeni protože jsme si přímo od chovatelky vyzvedli krásnou BES holčičku Olivii BERIS, na kterou jsme se už dlouho těšili.

 

 

 
   07.09.2011 vrh H

 

Dopoledne, přesně 68 den od nakrytí, přivedla Gavorka na svět svoje tři miminka se skinny genem. V 11.00 jsem už přišla k hotovému - v boxu se válela tři obří mláďata - černá holčička (162g), černá tan slečna (148g) a černý kluk (120g). Jedná se o historicky první chlupatý vrh v naší chs ... a musím říct, že nás malé "ovečky" vyloženě mile překvapily.  Více o vrhu H zde.

 

 

 
   28.08.2011 - Potkani

 

Nejen morčíky je člověk živ :-D. Na začátku prázdnin jsme podlehli dlouhodobějšímu žadonění Vandy a pořídili dvě dumbaté potkaní sestřičky z chovatelské stanice Pochmurný kvíkal - černou Ginevru se standardní srstí a huskynku Glamour se srstí velveteen. Nakonec jsme z holek ale nadšení všichni. V minulosti už u nás pár zverimexových potkanic bydlelo ale vždy se jednalo o "jedináčky" a my teprve teď poznáváme o co jsme zůstali ochuzeni a to víc si užíváme rozpustilého dovádění  mladých uličnic. A je víc než jisté, že u dvou potkanů nezůstaneme ;-). Fotečky našich myšic si můžete prohlédnout zde.

 

 

 
   14.08.2011 - 12. Speciální výstava morčat - Praha

 

Speciální výstavu morčat, pořádanou v příjemném prostředí Toulcova dvora, jsme si nemohli nechat ujít a opět se jednalo o velice vydařený den ve společnosti přátel, kterým tímto moc děkuji za milou společnost :-).

Vystavovat se jely holky z vrhu F a obě si, i přes svůj velice mladý věk, vedly výborně a bodově nikterak nezaostávaly za "už hotovějšími" soupeřkami. Feliz Navidad (tu už vystavoval nový majitel - chs Z konce světa) byla dokonce v rozstřelu o první místo v baby třídě.

Naší chs zastupovaly Tunisia Naked od Pikáska a Pusinca Nickola. Tentokrát při nás štěstí nestálo - oběma holkám utekl souboj o první příčku v jejich třídách o půl bodu. Moc mne to mrzí hlavně u Pusy, protože ta osudný půlbodík ztratila v kondici, za špinavou nožku. Na její bílé kůži je hned vidět každá nečistota, proto ji vždy těsně před posouzením kontroluji ale tentokrát jsem byla zaneprázdněna nošením morčíků druhé posuzovatelce a nějak jsem to neuhlídala - Pusa se tedy musela spokojit s třetím místem. Více zde.

 

 
   06.08.2011

 

Před týdnem se hromadně fotili kluci z vrhů F a G, dnes přišly na řadu slečny a přidaly se i mamuchy. Fotoalbum zde

 

 

 
   01.08.2011 - Velká Losenice

 

Poslední červencový víkend jsem se, stejně jako loni, vypravila do Velké Losenice, kde se v rámci XII. podpeperské výstavy konaly dvě jednodenní výstavy morčat. Letos jsem, bohužel, nemohla přespat v místě, protože zbytek rodiny dovolenkuje a nebyl by tudíž nikdo, kdo by se postaral o zbytek naší (i jejich :-D) početné zvířeny. A tak nejen já ale i další pasažérky našeho vozidla - Jitka (chs z Troje) a Ivana (chs Mown Hay) - si mohly dosyta "užít" náročných přesunů  Praha - Losenice ... Losenice - Praha  s bonusem vytrvalého deště :-D ... Ale rozhodně to stálo za to!! Předvádět se tentokrát jela jen Pusinca a opět nezklamala a byla hvězdná - 2x první místo ve skinnech a 2x Nejlepší bezsrsté morče výstavy - navíc po oba dva dny s luxusními 98 body. Jsme na naší černo-bílou krásku opravdu pyšní! Další podrobnosti a fotky naleznete v sekci Výstavy

V sobotu jsme v Losenici předali i všechny čtyři kluky z vrhů G a F. Doufáme, že své nové mazlitele nezklamou a že u nich prožijí nádherný život.

 

 

 
   29.07.2011

 

Zítra se rozloučíme s některými kluky z vrhů F a G, což je samozřejmě příležitost na poslední skupinová fota a portréty ... F+G boys

 

 

 
   23.07.2011

 

Přidány nové fotky mimísků do alb na rajčeti - galerie F a galerie G.

 

 

 
   09.07.2011

 

Dnes ráno nás v boxu s miminky čekalo nemilé překvapení - dvě mrtvá mláďata. Odchod Gin Fizze byl očekávaný - nejmenší sameček z vrhu byl špatný od začátku, nepil mléko od samice a stále ubýval na váze i přesto, že jsme se ho snažili krmit uměle. Ale bohužel jsme našli mrtvého i Grasshoppera, který byl ještě večer vitální ... je nám to opravdu moc líto ...

 

 

 
   05.07.2011 - vrh G

 

Mnohočetný porod je, myslím, noční můra každého chovatele morčat. A protože Tunisia poslední dny pro své obrovské břicho nemohla ani chodit (v březosti přibrala přes 700g) bylo mi jasné, že nás, bohužel, čeká "velká nadílka". Hlídala jsem ji jako oko v hlavě a poslední noc jsem se rozhodla, kontrolovat ji po hodinách i v noci. Hned při první obhlídce ve 02.00 na mne už čekalo první miminko. Následoval překotný porod dalších tří - bez mé asistence by asi neměla šanci na přežití, protože Tunička je naprosto nestíhala vybalovat. Páté miminko už se narodilo celkem v klidu. Zaobírala jsem se zahříváním, vážením a označováním miminek a také jsem novopečené mamině připravovala šťavnaté občerstvení. Tunička rodila placenty a čistila se, což zatím vždy signalizovalo konec porodu. Po skoro hodině ale vyšlo ven ještě jedno mládě - krásná černá samička ale bohužel mrtvá ... udusila se v porodních cestách, protože Tunisia už naprosto neměla sílu :-(.  A stále ji ještě nemá ač se snaží získat energii z nabízených lahůdek seč může. Naštěstí jí s péčí o potomky vydatně pomáhá kamarádka a spolubydlící Quanah, která se svými 1100 gramy vůbec nevypadá, že včera porodila a má sil na rozdávání. Více o mimíscích se dozvíte na stránkách vrhu G

 

 

 
   04.07.2011 - vrh F

 

Dnes po ránu porodila Quanah, stejně jako minule, čtyři rozkošné válečky - tentokrát dvě holčičky a dva kluky. Jedná se o velice vyrovnaný vrh, všechny děti váží kolem 120g, mají nádherná velká kukadla a sloní uši. Quanulka je vzorná maminka, tak věříme, že mimísci budou zdárně prospívat. Více info na stránce vrhu zde

 

 

 
   25.06.2011 - Výstava Velvary

 

Výstavní den jsem si ve společnosti skvělých přátel opět báječně užila. Pusinca zase nezklamala a vybojovala umístění  ... navíc s luxusními 98 body. A první místo jí tentokrát uteklo jenom o fous. Posuzovatelka Pusince přisoudila druhou příčku až v rostřelu, kde se naše holka střetla s dvěmi černými samičkami, které dosáhly stejného bodového hodnocení jako ona. Více info v sekci Výstavy

 

 

 
   04.06.2011 - VELKÁ HVĚZDA PUSINCA

 

Naše dnešní účast na 3.Pražské výstavě bezsrstých morčat neměla žádné velké ambice. Pusinca je sice opravdu výjimečně  krásná holka ... navíc ... v zajímavém barevném provedení ale na výstavu bylo přihlášeno 70!, převážně velice kvalitních, skinníků. Pusa se v tak velké konkurenci ale vůbec neztratila - naopak, vyhrála naprosto vše, co mohla a stala se dokonce NEJLEPŚÍM MORČETEM VÝSTAVY. Kompletní výčet ocenění a bodové hodnocení naší hvězdy najdete zde.

Jinak ... výstava, v příjemném prostředí Toulcova dvora, byla tradičně velice dobře zorganizovaná a já jsem si celý den, ve společnosti báječných přátel, opravdu skvěle užila. Po delší době jsem viděla i některá morčátka z našeho chovu, na kterých je vidět, jak se o ně jejich majitelé pečlivě starají. Black Mamba se i nádherně umístila - 1. Junior skinny samice.

 

 

 
   30.05.2011 - Aktualizace plánů

 

Před pěti týdny jsme tři dny opatrovali Xaye Tesoro, který nás měl jako přestupní stanici před cestou na jih Čech. Dostalo se mu kompletní péče, která zahrnovala i společnost  našich krasavic - Quanah a Tunisie ;-). No a po dnešním ultrazvukovém vyšetření to vypadá, že i tak krátký čas stačil samečkovi k tomu aby obě holky okouzlil natolik, že mu podlehly :-D. Xay je moje srdeční záležitost a taky se mi dost líbila jeho první mimča s Quanah ... a je tedy jasné, že mám ze stávající situace radost převelikou. Jediným mínusem tak zůstává nemožnost účasti Tunisie na Nahaté speciálce ale holka je to nádherná, mateřstvím rozhodně ještě zkrásní a po odchovu miminek se určitě ještě na nějaké výstavě ukáže.

 

 

 
   26.05.2011 - Pusinca Nickola

 

Nejen nová mláďata ale i naše samička v atraktivní černo-bílé je v současné době našim častým objektem k fotografování. A že nám holka ale roste do krásy! Pusinca (nejnovější fotky vždy na konci galerie)

 

 
   

24.05.2011

 

Éčkům je dnes 14 dní a všichni zdárně prospívají. Rodinka dostala do boxu nádhernou oranžovou hamaku (moc děkujeme Dádo ;-)) a všichni jsou z ní skutečně nadšení. První dny si houpačku uzurpovala jen mamča Večernice ...  na válení ale její mimča brzy pochopila, že se zde dá, krom odpočinku, také úžasně popcornovat, což nám s odpovídajícím akustickým doprovodem často předvádějí :-D. Užíváme si jak jsou všichni šťastní a spokojení.  A dnes jsme i našim nejmladším poprvé dopřáli i pořádnou probíhačku na zahradě. A vše jsme samozřejmě zdokumentovali a přidali do alba vrhu E.

 

 

 
   10.05.2011 - vrh E

 

Dnes, přesně 68 den od nakrytí, se Večečernici narodili čtyři černí potomci - dva kluci a dvě holky. Uvidíme, zda mimča první náročné dny na tomto světě zvládnou ... hned potom budeme kontaktovat budoucí možné mazlitele, kteří  právě o tyto malé černoušky projevili velký zájem ještě před jejich narozením ...

Další podrobnosti o vrhu E zde

 

 
   08.05.2011 - jen tak

 

Miminka od Večernice si stále ještě užívají bezpečí mámina bříška a my jsme dnes udělali pár společných fotek našim zbývajícím samičkám. Holkám to spolu sluší .... posuďte sami ... album

 

 

 
   01.05.2011 - II. Velikonoční výstava morčat v Hradci Králové

 

Poslední tři víkendy jsme naše skinníky vyvezli na tři výstavy. Všechny tyto akce se vyznačovaly stejným jmenovatelem .... příjemné prostředí,  perfektní organizace a bohaté výhry pro oceněná morčátka.  A stejně jako v Chebu a České Lípě tak i v Hradci Králové účastníci naší výpravy vystupovali na stupně vítězů. Více o úspěších našich skinníků naleznete zde.

 

 

 

 
   23.04.2011 - Výstava morčat ke Dni Země Česká Lípa

 

Máme za sebou další výstavu a naše výprava byla opět velice úspěšná. Tentokrát byla ta "lepší" z Pikáskoven Tunisia - patřila ke třem bodově nejvýše hodnoceným bezsrstým morčatům vůbec a své první místo získala v rozstřelu (to je pak radost dvojnásobná :-)). Naprosto nadšená jsem také z našich déčkových kluků - oba se posuzovateli moc líbili a ač patřili ve své třídě k těm nejmladším, bojovali spolu o třetí místo. Nakonec vyhrál můj favorit Durango Vandulka, Xayův klon. Naproti tomu Diki Diki získal dnes pátou čekatelskou kartičku a stává se tak prvním Šampionem ČR s příjmením Vandulka.

Na druhé místo v baby třídě vystoupila Greta Garbo z Troje, krásně černá a velice nadějná dcera nádherné tricolorky Jade Tesoro a našeho GCH Itchyho von der Kuschelwiese.

Kompletní bodová hodnocení našich skinníků, včetně umístění, najdete zde

 

 
   18.04.2011 - Pusinca Nickola

 

V neděli večer nám z Ostravy přiletěla nová samička. Již před časem jsem si pohrávala s myšlenkou oživit náš černočerný chov nějakou tou barvičkou a ve správnou dobu jsem úplnou náhodou natrefila na černobílé mládě z chs Nickola, které mne okamžitě oslovilo. Když jsem se navíc dozvěděla, že holčička se jmenuje Pusinca, tak už vlastně nebylo co řešit ;-). Další informace o Pusince na její stránce zde

 

 
   16.04.2011 - III. Chebská výstava morčat

 

Cesta do dalekého Chebu se nám bohatě vyplatila, protože tolik pohárů a kokard jsme si domů snad ještě nevezli.

Nejúspěšnější byla Quanah, která krom zisku poslední čekatelské kartičky na Gradšampiona vyhrála s luxusním bodovým hodnocením nejen sloučenou třídu adult a junior ale byla zároveň i Nejlepší skinny celé výstavy a společně s Diki Dikim získala  pohárek pro Nejlepší pár morčat.

I Tunisanka získala pátou čekatelskou kartičku, ta pro změnu na Šampiona a obsadila druhou příčku ve třídě baby. V rozstřelu pak porazila další dva kandidáty a stala se 3. Nejlepším skinny výstavy.

V neposlední řadě máme ohromnou radost z hodnocení a umístění naší odchovankyně z vrhu D. Danish Maria jde ve šlépějích své šikovné  maminky a se stejnými body jako ona, byla první ve své baby třídě a následně se umístila jako 2. Nejlepší skinny výstavy. Více informací a nějaké ty fotečky najdete v sekci Výstavy   

 

 

 
   14.04. 2011 - Aktualizace prodeje

 

Chovatelka z Dánska, která měla černého taníka zamluveného prakticky od jeho narození, dnes bohužel musela rezervaci zrušit. Nepodařilo se jí zajistit dopravu. Durango je velice nadějný sameček, čekatel Šampiona ČR a k odběru bude za 14dní. Další informace najdete v prodeji a na stránkách vrhu D

 

 
   08.04. 2011

 

Déčka dnes slaví 6 týdnů od narození a protože k nám krásně svítilo sluníčko, vzniklo i pár nových foteček, které jsem zařadila na konec fotogalerie vrhu D. Durango je tak šíleně fotogenický, že jsem mu už musela vytvořit galerii vlastní :-D (Durango)

 

 

 
   31.03. - 03.04.2011 - Cavy shows ForPets - Letňany (čtyři jednodenní výstavy)

 

Výstavní areál v Letňanech máme za humny, tak jsme se nemohli nezúčastnit. K našim dvěma holkám - Quanah a Tunisii jsem přibrala ještě svého velkého oblíbence Xaye a do třídy adult Aarona, oba ze spřátelené chovatelské stanice Skinny Velvet. Xaík se nám za výstavní nepohodlí odměnil hned první den, kdy v rozstřelu porazil Tunisii v souboji o Nejlepší skinny :-D a tak se holka musela spokojit s druhým místem a s vítězstvím v Baby třídě.

Celkově hodnotím účast na ForPets kladně. Všechna naše morčátka se obešla bez ztráty květinky ... tedy čekatelské kartičky a mají slibně našlápnuto na Šampiona (Quanah na Grandšampiona) a to i v případě brášků z vrhu D, které jsem se po dlouhém váhání odvážila ukázat. Za měsíc by se oba měli stěhovat do zahraničí a já jsem byla zvědavá, co na ně řeknou povolanější, když už doma zůstávají o něco déle než je obvyklé. Více podrobností naleznete v sekci Výstavy a výsledky Xaye a Aarona jsou na stránkách chs Skinny Velvet

 

 
   27.03.2011

 

Stejně jako Itchy před časem ...  i Scratchy dostal k prvním narozeninám dárek, který on rozhodně ocení  - nahatou černou babu. Dnes za ní odcestoval do chovatelské stanice Black Beauty. Krásná samička se jmenuje Angie a nám nezbývá než držet palce aby jejich soužití bylo bez mráčků a aby se podařila krásná a pohodová miminka.

 

 
   21.03.2011

 

Quanulčiny děti rostou jako z vody. Kluci už začali sexuálně harašit a vrkat jak o závod, tak se museli s mámou, sestřičkou a Tunisií rozloučit. Vyfasovali stovkový box s hamakou a domečkem, tak jsme teď svědky radostného dovádění třech rozverných a veselých kumpánů :-). Nové fotky déček na konci jejich galerie na rajčeti zde.

 

 
   02.03.2011

 

Dnes se nám vrátil Scratchýsek ze své krycí mise v chovatelské stanici Skinny Velvet. Bylo o něj báječně postaráno, málem jsem nepoznala, který z těch dvou morčíků, žijících "ve společné domácnosti", je březí :-D. Scratchy je zkrátka morče, které si umí vychutnat každý okamžik svého života a slovo stres mu opravdu nic neříká.

 

 

 
   25.02.2011 - máme miminka!!

 

Ráno dnešní radostné události ještě nic nenasvědčovalo, Quanah se spokojeně cpala koprem ale před polednem jsem již přišla "k hotovému". Naše černočerná perla měla vedle sebe čtyři nádherná a pečlivě očištěná miminka. Tři kluky a jednu princeznu. Více informací o vrhu D najdete zde

 

 

 
   10.02.2011

 

Máme doma na hlídání brášky z našeho A-vrhu a to by bylo abychom si je i nevyfotili ... Absoluti

 

 

 
   05.02.2011

 

V noci nás navždy opustila Lizetka ... Byla na tom poslední dny zdravotně opravdu špatně a smrt pro ni vlastně asi byla vysvobozením ale naši bolest a smutek ze ztráty naší první skinničky to nikterak nezmenšuje..

 

 
   30.01.2011

 

Céčkoví kluci se už pomalu začínají rozcházet do svých nových domovů. Věříme, že jsme všem vybrali dokonalé mazlitele, kterým budou naši nahatí lupínci dělat jen samou radost. Nejdál bude bydlet Cancan - až v ruském Kaliningradu.

Do rajčatové galerie jsme přidali pár nových foteček březí Quanah (zde) a naší malé Tunisanky (zde)

 

 
   18.01.2011

 

Pánské bandě z vrhu C jsou dnes právě dva týdny. Líza je neuvěřitelně trpělivá a starostlivá máma a tak není divu, že všechny její děti zdárně prospívají a rostou nám před očima. Přidali jsme pár nových foteček na konec rajčatové galerie vrhu - můžete si je prohlédnout  zde

 

 

 
   15.01.2011

 

Pár novinek by tu bylo. První z nich je nová - nádherná a okatá samička z chs od Pikáska, která se jmenuje Tunisia Naked. Tunisanka nás, krom již výše uvedených exteriérových kvalit, překvapila především, na samičku nebývale mazlivou, náturou. Ode dneška bydlí se svojí starší nevlastní sestřičkou Quanah  a my si moc přejeme aby jejich soužití bylo bez mráčků a šrámů.

Quanulčin první ženich Xay už odcestoval do svého nového působiště chs Skinny Velvet, kde na něj v boxíku už čekaly dvě krásné černé nevěsty. No, po Xayíkovi se mi bude hodně stýskat ... ale když jsem viděla, jak je jako správný chlap ve společnosti holek spokojený, hned se mi odjíždělo s lehčím srdcem.

Dnes jsme se také rozloučili s holčičkami z vrhu B. Doufáme, že se jim v nových domovech bude líbit, budou i nadále zdárně prospívat a že svým majitelům budou dělat jen samou radost.

 

 

 
   05.01.2011 - vrh C

 

Včera před půlnocí přivedla Líza (Zoya od Kazbundy) na svět pět nahatých samečků. Svůj druhý porod zvládla naprosto bez problémů takříkajíc "levou zadní" - během půlhodinky bylo po všem. Doufám, že Líza tu klučičí bandu zvládne nakrmit aby zdárně prospívala. Uvidíme, rozhodnou následující dny. Další informace na stránce vrhu zde

 

 

 
   01.01.2011 - Přejeme návštěvníkům našich stránek úspěšné vykročení do nového roku  
 

 
         

    

Copyright © 2010, Vandulka.cz

 

test