Kategorie:
historie skinny morčat
péče o skinny morčata
rozmnožování morčat


 

 

 

 

     
 

 

 Archiv 2010   Archiv 2011 

 

 

 

 
 

 Přejeme všem pohodový nový rok ... ať je plný splněných přání a snů :-)

 

 

 
 

 
   

16.12.2012 - Členská schůze ZO CHMH

 

Na schůzi na mne tentokrát čekalo milé překvapení v podobě plaket za bronzovou a stříbrnou chovatelskou stanici. Jsem moc ráda, že se nám daří odchovávat mláďata, která se neztratí ani na výstavním poli. Velký dík samozřejmě patří hlavně majitelům vandulčat, kteří  "naše děti" udržují v perfektní kondici a neváhají je ukázat světu.

 

 
             
   

02.12.2012 - Olomouc

 

Ačkoli bylo v plánu ukončit letošní výstavní sezónu už v Benešově, nakonec jsem hoďku před uzávěrkou dohlásila ještě Olomouc. Vánoční výstavy v této moravské metropoli jsou vyhlášené a přišlo mi škoda nezúčastnit se, když mám s čím :-D.  Ovšem meteorologové mi hned druhý den úplně zkazili náladu, když začali věštit kalamity v podobě sněhu a náledí na silnicích. Naštěstí, pro osádku našeho plně obsazeného auta, se předpovědi úplně nevyplnily a my jsme jeli tam i zpět v super počasí a také v super pohodě :-)

Naši morčíci si v početné konkurenci vedli skvěle: Mojito vyhrál baby třídu a s bodovým hodnocením, na které nedosáhl žádný jiný naháč si odnesl i celkové prvenství v bezsrstých - slušný výkon na tříměsíční mládě :-). Další dvě vandulčata byla třetí - Kytka (Petite Fleur) v třídě baby a June v mazlících. Podrobnosti zde.

 

 
   29.11.2012 - vrh R

 

Poslední letošní porod je za námi. Včera odpoledne si Ráchelka počkala až nebude rušena a přivedla na svět tři SKG mimča. Černou holčičku jsem, bohužel, našla mrtvou ale zpoza mamčiných dlouhých vlasů na mne vykukovali dva nádherní černobílí bráškové.

 

 

 
   24.11.2012 - Benešov nad Ploučnicí

 

Vydařená výstavní premiéra v malém pohraničním městečku. Pořadatelé vybrali opravdu ideální místo pro morčecí výstavu a myslím, že s příjemným a pohodlným prostředím kinosálu mohli být navýsost spokojeni všichni, kdo se zúčastnili včetně početných davů návštěvníků, pro které byly připraveny i zajímavé doprovodné akce.

Skinníky vyhrál Orange Mojito. Druhou příčku urvala Petite Fleur a toto umístění je cenné velice - naše malá Kytička o něj bojovala v rozstřelu s dalšími třemi kvalitními morčíky. No a málem bych zapomněla na June - ta v nadupané třídě mazlíků získala místo třetí. Další info  v sekci výstavy.

 

 

 
   17.11.2012 - Lysá nad Labem

 

S duo výstavami se letos roztrhl pytel, což ale my - vystavovatelé - kvitujeme s povděkem. Krom toho, že má každý morčík naději na zisk dvou čekatelských kartiček, dostane se mu v jeden den dvou posudků od různých posuzovatelů a tak i výsledné umístění, které se určuje zprůměrováním výsledných bodů obou posudků, je pak objektivnější.

V Lysé jsme byli úspěšní a rázem máme tři nové šampionáty. Mojito a Lochneska mají splněno na CZCH. Scratchy získal poslední čekatelskou kartičku (a ještě jednu rezervní) nutnou k udělení titulu ICH.

Naši morčíci se krom toho i skvěle umístili: Mojito zvítězil v baby třídě a Petite Fleur obsadila ve stejné třídě místo třetí. Lochneska si vybojovala druhé místo v junior třídě.

Podrobné výsledky v sekci výstavy.

 

 

 
   11.11.2012 - Nitra - 2x Duo výstava

 

Výpravu na Slovensko jsem plánovala už v loňském roce ale nakonec zvítězila pohodlnost a obava z nevyzpytatelného podzimního počasí. Tentokrát mi odvaha nechyběla a jsem tomu neskutečně ráda, protože krom toho, že jsem prožila bezva víkend, byl bezezbytku splněn hlavní cíl cesty: všichni morčíci získali 3 čekatelské kartičky ze zahraniční výstavy, které jsou nutné pro čekatelství Interšampiona. Tento titul ještě ve sbírce nemáme a tak jsem ráda, že naději na jeho získání má hned pět našich miláčků :-).

Výstava v Nitře byla dvoudenní a každý den všichni účastníci obdrželi dva posudky, přičemž konečné pořadí se určovalo zprůměrováním obou posudků. Po oba dva dny se u naháčů vyhlašovala jen první tři místa v plemeni (napříč třídami) a nejlepší bezsrsté morče ... ale my v žádném případě nemůžeme být nespokojeni - naši úžasní morčíci tentokrát nenašli přemožitele a získali sedm cen z osmi možných. Příčku nejvyšší si spravedlivě rozdělili Zorro s Mojitem  - v sobotu byl první Mojito a v neděli Zorro, který tak skutečně stylově ukončil svou úspěšnou výstavní kariéru. Další podrobnosti zde

 

 

 
   21.10.2012 - Podzimní výstava morčat Brno

 

Výlet do Brna byl šoférsky i psychicky náročný ale panovala skvělá nálada, tak proč si k tomu ještě nevyplavit trochu adrenalinu?   ;-) :-D

Krásných morčíků se sešlo požehnaně, ocenění ale bylo vypsáno překvapivě málo a tak například na 40 skinníků se zadávala jen tři - a to bez ohledu na třídy. O to víc mne ale potěšilo, že naši zástupci si rozdělili první dvě místa a poslední "účastnice zájezdu v oficiální kategorii" nechyběla v rozstřelu o místo třetí. Nakonec ani June v mazlících nepřišla zkrátka - byla druhá. Mohu tedy bez uzardění tvrdit, že chs Vandulka dosáhla na Moravě drtivého úspěchu :-). Podrobné výsledky naleznete zde.

 

 

 
   20.10.2012 - 2nd  DOUBLE CAVY SHOW Litoměřice

 

Po měsíční výstavní pauze byly pro mne Litoměřice především úžasný balzámek, protože jsem se potkala s většinou svých "morčatářských" přátel, z nichž některé jsem viděla naposledy v létě. A tak, ač celé dopoledne panovala mlha jak z Rákosníčka, byl celý den dokonale prosluněný :-).

A jak dopadli naši morčíci ... Zorro předvedl svůj standard a vyhrál junior třídu jak ve skinnech tak v bezsrstých ale já jsem byla především zvědavá, jak se budou líbit naši odchovanečci ... a rozhodně si nemůžu stěžovat ;-).  Orange Mojito dostal stejné body jako Zorro a umístil se jako nejlepší skinny i bezsrsté baby a ve stejné třídě obsadila třetí místo teprve 6ti týdenní Petite Fleur. No a přestože po odchovu mláďat ještě není úplně v kondici, tak hezké hodnocení a dvě čekatelské kartičky získala i Lochneska. June také přispěla svou troškou do mlýna a v rozstřelu vybojovala krásné třetí místo v mazlících ... podrobnosti v sekci výstavy

 

 

 
   14.10.2012

 

Celkem nic nového se neděje a tak se alespoň fotí :-D. Nové fotky najdete na konci těchto rajčatových alb: vrh O, vrh P, Lochneska (tam jsem se obzvlášť vyřádila na společných rodinných :-D).

No ... samozřejmě, že jsem zas a znova zvěčnila i mého dvoubarevného miláška - a to hned do dvou alb: mojito_petite a mojito

 

 
 

 

 

 
   29.09.2012 - Pardubice

 

V KD Dubina dnes proběhla již šestá výstava morčat pořádaná CHS Bellis. Organizátorky se svého úkolu zhostily opět na výbornou a připravily všem milovníkům morčat krásný den. Mne osobně trošku zklamalo jen nepřehledné hodnocení mazlíků s podivným systémem škrtání mrkviček, které bylo pochopitelné snad jen pro samotnou posuzovatelku. Nicméně netradiční a amatérské posuzování bylo avizováno i když mi nepřišlo, že by účastníci bez ztráty mrkvičky byli nějak víc přítulnější než ostatní hodnocení.

Jinak, v oficiální kategorii byl Zorro o bod výše než ostatní přihlášení naháči a obsadil první místo ve své třídě. Celkové první místo v bezsrstých se tentokrát nezadávalo. Další info zde

 

 
   22.09.2012 - 1. Krušnohorská výstava morčat

 

Premiérových morčecích výstav bylo letos požehnaně a i ta dnešní v Proboštově, připravená CHS Od Nicolette, se vydařila a byla bezvadně zorganizovaná. Před pořadatelkou musím opravdu smeknout protože nejen že vypsala spoustu cen ale ještě i sehnala bohaté sponzory a tak všichni ocenění odcházeli obtěžkáni obrovskými balíky výher. A protože mezi morčíky s nejvyšším bodovým hodnocením patřili i naši dva zástupci, mohla jsem v závěru překvapeně valit oči a plnit tašky :-D.

Jealous June, po mateřské pauze, zazářila a vyhrála bezsrsté mazlíky. No a Zorro ... ten je nepřekonatelný - obsadil první místo hned čtyřikrát, včetně ocenění nejvyššího ... takže: Nejlepší skinny junior, Nejlepší bezsrstý junior, Nejlepší jednobarevné morče a NEJLEPŠÍ MORČE STANDARDU B. Fotky v sekci výstavy.

 

 
   16.09.2012 - Chotěboř

 

V Chotěboři se každoročně konají dvě jednodenní výstavy morčat a naše osvědčená sestava si tentokrát vybrala neděli, kdy se končívá o trochu dříve než bývá zvykem a brzký návrat domů je tak příjemným bonusem ;-). No a už ranní cesta byla velice zábavná protože navigace opět nezklamala a připravila nám veselé chvilky ;-). ...  i zbytek dne se pak nesl v humorném a pohodovém tónu - za což všem zúčastněním moc děkuji :-).

Vítězství Zorra nad Tobleronem jsem tentokrát opravdu neočekávala ale o to víc mne potěšilo (podrobnosti zde). Zároveň mi velkou radost udělala i naše odchovankyně Black Mamba, která v chs GOLDEN jen vzkvétá a dnes získala poslední čekatelskou kartičku na Grand Šampiona a stala se tak čtvrtou nositelkou tohoto titulu s příjmením VANDULKA. Gratulujeme!

A příjemným zprávám ještě není konec ... holek pro krasavce Zorra stále není dost :-D a tak jsem od kamarádky z chs ISOBELL dostala  úžasný dárek - nádhernou SKG holčičku v barvě aguti oranžová. Děkuji, Dani ;-).  Osobní stránka nové samičky zde

 

 

 
   09.09.2012 - Louny

 

Výstaviště v Lounech patří mezi moje oblíbené destinace a ani tentokrát jsem si nemohla stěžovat ani v nejmenším. Pořadatelé - CHS Chin Chin a CHS Dvůr Obora - výstavu perfektně připravili a jako každoročně objednali i nádherně teplé a slunečné podzimní počasí.

Tobík už se vystavuje za Pikásky a tak jsem vezla jen Zorra. Ovšem v konečném rozstřelu o vítěze třídy junior se Mamuti opět setkali a k mé velké radosti byl tentokrát úspěšnější můj Zorro ;-). Více informací v sekci výstavy.

Gratulace a poděkování za perfektní prezentaci našeho odchovance letí do CHS Golden Skinny - Jungle Juice dnes dostal poslední kartičku nutnou k získání titulu CZ.GCH. (přehled všech CH a GCH, kteří prošli naší CHS naleznete zde)

 

 

 
   08.09.2012 - vrh P

 

Nepíše se mi o tom snadno ... ale stalo se ... bohužel. Začátkem prázdnin se ve venkovním výběhu Zorro prodral do oddělené druhé části, kde se spokojeně popásala Quanah se svojí 14ti denní dcerou Lochneskou. Jaké důsledky tato návštěva bude mít jsem pochopila až za čas a krve by se ve mě nedořezal - Lochneska byla březí. Nemusím asi nikomu vysvětlovat, že na mateřství ještě v žádném případě neměla čas ... Měsíc jsem se třásla o její život a když dnes v noci bezproblémově porodila, spadl mi obrovský balvan ze srdce.

 

 

 
   25.08.2012 - 1. výstava morčat v Žitenicích

 

Tentokrát jsme se vypravili na klasickou venkovskou výstavu, kde byla krom morčíků k vidění i spousta dalších domácích zvířat, převážně hospodářských. Musím pochválit pořadatelku morčecí sekce (CHS Garnet), protože premiéra se jí opravdu povedla. Asi se již opakuji  ... ale s radostí mohu jen znovu konstatovat, že jsem si celý den, ve společnosti báječných a stejně "postižených"  přátel, skvěle užila a tradičně vynikající reprezentace Mamutů byla pak už jen třešničkou na dortu. Úspěch na speciálce si zopakoval Toblerone a zase porazil moji velkou černou lásku - Zorra (více zde). No ale přejme "Tobíkovi" vítězství  ;-) ... za odměnu dostal nové působiště, kde na něj čeká řada krásných nevěst a já budu doufat, že se mu podaří halda úžasných potomků, protože jeho přednosti by byla velká škoda nezúročit ;-)

 

 

 
   23.08.2012 - vrh O

 

Maličko v předstihu ale naprosto v pohodě přivedla June na svět svoje první miminka a taky se o ně hned začala příkladně starat, což evidentně zdědila po své dokonalé mámě Elis.

Na první mimča po Tobíkovi jsem byla samozřejmě zvědavá moc ale popravdě - ač to bylo mým velkým přáním - příliš jsem neočekávala takovou pestrou barevnou škálu  ...

 

 

 
   18.08.2012 - 13. Speciální výstava morčat - Praha - Toulcův Dvůr

 

Svátek "morčatářů", již třináctou Speciální výstavu morčat, jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a opět jsme ani na chvíli nelitovali. Tradičně perfektně připravená výstava v prostorách "Toulcáku", který je v tropických vedrech, která se nám nevyhnulae ani letos, přesně tou pravou oázou jak pro morčíky tak pro vystavovatele.

 

Dnes měli Mamuťáčci naprosto stejná - mimochodem velice luxusní - bodová ohodnocení. V závěrečném rozstřelu posuzovatelku ale více uchvátil Toblerone, který se tak svému bráchovi parádně pomstil za všechna ta druhá místa, kterými ho doteď Zorro hojně častoval. Co naplat - ač je Zorro můj oblíbenec - vítězství na Speciálce se prostě přece jen cení o kapku víc ;-)

V konečném součtu si Mamuti rozdělili 6 cen ... a spravedlivě - každý tři :-) Více info v sekci výstavy

 

 

 
   12.08.2012 - eNkům je právě 9 dnů a do galerie jim přibyly nové fotky  
 

 

 
   03.08.2012 - vrh N

 

Dnes, přesně měsíc po svých druhých narozeninách, porodila naše coronetka tři chlupaté černobílé kuličky - holčičku a dva kluky. A musím říct, že Rachelka mi udělala velkou radost nejen rychlým a tichým porodem - vše zvládla tzv. levou zadní - ale i tím, že splnila mé tajné touhy a nevytasila se s červenou ;-). Bicolorní  eSKáGéčka jsem si totiž přála velice. Teď už nezbývá než doufat, že se vše bude vyvíjet příznivě a mimča budou zdárně prospívat.

 

 

 

 
   30.07.2012 - 1. Červenodvorská výstava morčat

 

Včerejšek jsme zasvětili výstavě, pořádané v objektu psychiatrické léčebny zámečku Červený Dvůr nedaleko od Českého Krumlova. V krásných historických prostorách nám bylo dopřáno si celý den opravdu užít a organizátorům za to patří velký dík, protože svou premiéru zvládli skutečně na jedničku s hvězdičkou. Ať dělám, co dělám - žádnou chybičku prostě nenalézám :-D: výborně připravená výstava, milá a stále usměvavá organizátorka, skvělý oběd, poučná prohlídka sálů spojená s poutavým vyprávěním a jako třešnička na dortu - bohaté ceny pro morčíky, kterým se podařilo umístit. A mezi vítěze patřili i naši Mamuti - dohromady vybojovali hned čtyři ocenění. Zorro s báječnými  98,5 body nejen, že vyhrál třídu junior ale stal se i NEJLEPŠÍM BEZSRSTÝM MORČETEM VÝSTAVY. Toblerone skončil opět druhý, za svým nevlastním bratrem ale posuzovatelku zaujal natolik, že mu udělila Cenu za nejzajímavější morče výstavy standardu B. Další info a fotky naleznete v sekci výstavy.

 

 

 
   25.07.2012 - vrh M

 

68 den březosti předvedla Eliska svůj standard - bezproblémový porod a tři macatá barevná miminka. Složení je stejné jako minule - dva kluci a jedna holčička ale tentokrát jsou všechna mláďata tricolorní :-)

 

 

 
   15.07.2012 - 1. ústecká morčiáda

 

Jak se nám v poslední době naprosto nedaří v odchovech :-(, o to víc je úspěchů na poli výstavním. Dánští Mamuti dokazují svou extratřídu a i dnes si v Ústí nad Labem rozdělili první příčky. Zorro získal ocenění NEJLEPŠÍ BEZSRSTÉ a Toblerone skončil hned v závěsu za ním, na druhém místě. Více zde 

Výstava byla velice pečlivě připravená a nechyběla ani skvělá tombola. V romantických prostorách zámečku Větruše jsme si celý den skvěle užili. Škoda jen, že i zde vzali organizátoři bezsrsté zkrátka a rozhodli se neudělovat umístění ve třídách ... a to přesto, že skinny morčat se sešlo poměrně dost ... v podstatě naprosto stejně jako dlouhánů, u kterých se, krom celkového umístění v dlouhosrstých, zadávala i první tři místa v jednotlivých třídách (baby, junior, adult) a dokonce i první místa v plemeni (a to navzdory tomu, že byl třeba dotyčný účastník pouze jeden a nedosáhl ani na kartu) !!! No, budeme muset asi trochu zabojovat aby bezsrstá plemena byla brána stejně jako třída A, když už platíme naprosto stejné výstavní poplatky!

 

 

 
   14.07.2012

 

Máme za sebou chovatelsky smolný týden, kdy nám porodily dvě samičky a výsledek je více než žalostný - nejen mrtvá mláďata ale přišli jsme i o krásnou Gavorku :´-(.

Nejdřív se ve středu večer trápila Večernice ... mládě bylo jen jedno a samičce se ho dlouho, i přes velkou snahu, nedařilo porodit. Naštěstí se to nakonec přece jen podařilo a to ve chvíli, kdy už byla Večernice v malém boxíku přichystaná k převozu na veterinu, kde byl domluven císařský řez. No, ale bohužel - mládě (krásná, černá holčička) se po prolongovaném porodu, narodilo již udušené a veškeré oživovací pokusy byly marné. Samice ovšem po porodu výrazně ožila a zdá se být v naprostém pořádku ... což je asi tak jediná naše útěcha.

Mnohem hůř totiž, k našemu zoufalství, dopadla Gavora. Dnes z rána porodila pět mláďat, která ani nevyndala z obalu ... No a co hůř -  Gavorka svoje miminka brzy následovala za Duhový most  ... Nedokážu ani vyjádřit, jak je mi líto, že jsme přišli nejen o nadějná mláďata ale i o nádhernou samičku ...

 

 

 
   30.06.2012 - 1. Kladenská výstava morčat

 

Po příjezdu na výstavu jsem se trochu obávala, jak skinníci zvládnou celodenní pobyt v plechové hale - navíc uzavřeni v plastových boxech, protože zrovna na tento víkend meteorologové avizovali tropická vedra. Naštěstí, alespoň dopoledne při posuzování, bylo pod mrakem s celkem snesitelnými teplotami. Ovšem když v poledne vysvitlo slunce, nastalo nefalšované plechové peklo. Pořadatelka byla naštěstí velice vstřícná a operativní a okamžitě zajistila nouzové řešení: naháči putovali do kamenné budovy, kde bylo snesitelně a pro chlupaté účastníky výstavy byly vytvořeny venkovní výběhy. Odpolední čekání na vyhlášení bylo tak zpestřeno sledováním morčíků, kteří si na trávě vesele "vyhazovali z kopýtka" :-D

No a jak dopadli dánští Mamuti? .... zářili :-). Tentokrát posuzovatelku zaujal více Toblerone a vysloužil si vynikajících 98 bodů. Hned v závěsu za ním se na druhém místě ve třídě skinny baby umístil Zorro. Konečné rozstřely v bezsrstých morčatech (skinny + baldwin) ale měla za úkol druhá posuzovatelka a udělala si vlastní výběr nejlepších z nejlepších ... u ní, pro změnu, zvítězil Zorro a stal se tak, krom nejlepšího bezsrstého baby, i NEJLEPŠÍM BEZSRSTÝM MORČETEM VÝSTAVY. Báječný výsledek - naši dva krasavci si tak rozdělili hned 5 cen. Podrobnosti zde

 

 

 
   17.06.2012 - 4. výstava bezsrstých morčat - Praha Toulcův Dvůr

 

Ani letos jsme si nenechali ujít účast na prestižní výstavě nahatých morčat v Praze, která se tradičně těší velkému zájmu vystavovatelů. Zorro oslnil a s přehledem vyhrál svoji baby třídu, zároveň patřil i mezi několik málo morčíků, kterým se podařilo získat nejvyšší bodové hodnocení. V závěrečném rozstřelu o Nejlepší morče celé výstavy se nakonec posuzovatelka dlouho rozhodovala mezi Zorrem a černou samičkou ze třídy adult. Tentokrát při náš štěstí nestálo ale druhé místo z 80ti skinníků je i tak velikým úspěchem. June obsadila 2. místo v mazlících a o vítězství přišla taky až v rozstřelu.

Úspěšní byli i další naši odchovanci, působící v jiných chovatelských stanicích. Kontiki Sunrise v rozstřelu porazil Toblerona a byl páté nejhezčí baby, Jungle Juice  vybojoval ve stejné třídě místo čtvrté. Durango se stal pátým nejhezčím adultem.

Další informace v sekci výstavy

 

 

 
   15.06.2012 - vrh L

 

V pátek navečer, po téměř roční pauze, přivedla na svět svá další mimča Quanah Naked od Pikáska. Přišla jsem už k hotovému a nevěřícně zírala na tři obrovská mláďata. V boxu leželi dva naháči: černý kluk (150g) a černá tříslová holčička (144g). Třetí mládě - černý fox chlupáček SKG (126g) - bohužel nejevilo známky života. Vždy je mi líto zmařeného života .... tentokrát dvojnásobně,  sameček měl  zajímavou kresbu a i typově byl velice povedený.

 

 

 
   01.06.2012 - Aktualizace plánů 

 

V květnu u nás krátce pobýval E-on Energizer z chs od Pikáska. Tento opravdu nádherný tříbarevný samec s úžasně milou povahou je navíc ještě velice šikovný plemeník ;-). Viděla jsem jeho "radovánky" s Elis i Rachel a tak se, doufejme, můžeme těšit na barevná e-oňátka.

 

 

 
   27.05.2012 - Mamuts Zorro a Mamuts Toblerone

 

Naše tlupička se opět rozrostla - tentokrát o dva mladé a velice nadějné fešáky z Dánska. Pro kluky jsem si, na sever Německa, osobně zajela ale ani v nejmenším náročné cesty nelituji, protože skutečnost předčila všechna moje očekávání - oba samečci jsou nádherní - každý trochu jiným způsobem .... jsem velice vděčná dánské chovatelce, že se uvolila mi je přenechat ... Berit, many many thanks. I´m really happy :-)

   

 

 
   13.05.2012 - Rachel "Pod hradem"

 

Včera k nám, z Moravy, přicestovala nová samička - dvouletá černo-bílá coronetka Rachel. Více o ní naleznete zde

 

 

 
   06.05.2012 - Aktualizace plánů

 

V polovině dubna se vrátil náš Itchy ze dvou krycích misí a v plnění plemenných povinností vesele pokračoval i doma :-D. Druhý den po příjezdu si "užil" s Havanissimou a 14 dní nato s Večernicí - tam jsem ale maličko zklamaná, protože jsem doufala, že se podařilo spojení s Dar Taoufikem Coated od Pikáska. Večernice je vůbec úkaz - v lednu stejně úspěšně odolávala i nahatému krasavci Bambimu Tesoro - nejspíš u ní jiný samec než Itchy prostě nemá šanci. No, co už nadělám - láska je mocná :-D

Po ForPetu se také za ženichem na čas odstěhovala Gavora Fantom Chlum. A tím ženichem není nikdo jiný než úžasný a úspěšný Durango Vandulka. Držíme palce aby se zadařilo a rodině Vélových moc děkujeme za ochotu i péči, kterou naší samičce poskytují.

 

 

 
   21.4.2012 - Výstava morčat ke DNI ZEMĚ - Česká Lípa

 

Do České Lípy jsme jeli především "dodělat šampionát" našim dvěma statečným káčkům. A povedlo se! Konishiwa a Kontiki Sunrise, těsně před svými "dvouměsíčními narozeninami", mají nasbíráno všech 5 čekatelských kartiček, které jsou k ocenění Morče Šampion ČR nutné. A bonusem se ještě umístili jako NEJLEPŠÍ BEZSRSTÝ PÁR.  Další info v sekci výstavy .

Dnes jsme se, s jedním z páru a to se samečkem, rozloučili. Zamluvený byl, v podstatě, hned po narození ale důvodem jeho malého "zdržení" u nás nebylo nic jiného, než moje "vystavovatelská úchylka" :-D. Jsem moc ráda, že Kontiki moje očekávání nezklamal a všem posuzovatelům, kterým se dostal pod ruku,  se jevil velice nadějně. Doufám, že se mu bude v novém domově dařit ;-)

 

 

 
   12.4. - 15.4.2012 - Cavy Shows For Pets - Praha Letňany

 

Zúčastnili jsme se, stejně jako vloni, čtyřdenního výstavního maratónu v Letňanech. A stejně jako vloni ... i tentokrát jsme vezli ukázat čerstvé "bejbíky" a také něco půjčeného ;-). Ani ne dvouměsíční mrňata se v konkurenci 30ti naháčů vůbec neztratila - naopak, dokonce se umísťovala na medailových pozicích a to navzdory tomu, že pro skinníky se zadávala pouze první tři místa, o která soutěžili všichni bez ohledu na věk, tedy i třídu. Na podrobné výsledky našich úspěšných svěřenců se můžete podívat zde.

 

Když jsem napsala "něco půjčeného" měla jsem na mysli samečka z našeho chovu - Duranga. Za ten rok, co jsme ho neviděli, z něj, dík příkladné péči, vyrostl krásný chlap. A protože má nejenom svědomité ale také velice vstřícné majitele, mohli jsme tohoto úžasného samce opět ukázat světu. A jak to dopadlo? Každý den Durango s přehledem získával nejvyšší bodová hodnocení a v rozstřelech o umístění byl 2x první a 1x druhý. Jsem na něj hrdá a samozřejmě jsem neodolala a pokusila se jeho krásu zvěčnit. Výsledky mého snažení naleznete na konci Durangova alba na Rajčeti zde.

 

 

 

 
   26.03.2012

 

Venku je krásně teplo a slunečno ... a tak fotíme a fotíme. Výsledky našeho snažení naleznete na Rajčeti na konci těchto alb: Gavora, Elis, June , vrh K

 

 

 
   16.03.2012 - Lad SCRATCHY

 

Ve svých dvou letech je Scratchy stále frajer. Dokonce bych řekla, že mu to sluší mnohem víc než vloni, protože se nám podařilo zlikvidovat jeho alarmující nadváhu (až 1400g!!). Momentálních 1200g je pro Scratchyho právě tak akorát. Pár aktuálních fotek najdete zde

 

 
   04.03.2012

 

To, co jsem ještě minulou neděli považovala za téměř nemožné, se pomalu stává skutečností. Malá káčka se "chytla" a v konkurenci s o týden staršími a jednou tak velkými "sourozenci" z vrhu J se již umí sama prosadit. Několik prvních dní oba černí sirotci sice vyžadovali zvýšenou péči včetně "soukromých hodin kojení" ale námaha se vyplatila. Největší zásluhu na tom všem má ale samozřejmě naše Elis. Trpělivější a obětavější samičku aby pohledal .... tu nám snad seslalo samo nebe.

 

 

 
   25.02.2012 - smutný vrh K

 

Neradujeme se ... sice se nám narodila dvě nádherná nahatá miminka - vrh K - ale zároveň jsme přišli o nadějnou "genovačku"  z vlastního odchovu - Hazy Shade. Krásná, ušatá tanka, bohužel,  podlehla porodním komplikacím ...

No a zatím nemají vyhráno ani její miminka.  Úžasná Elis  je sice bez reptání přijala a obětavě se stará jak o svá tři vlastní, týden stará mláďata, tak o dva osiřelé černoušky ale teprve čas ukáže, zda se jí je podaří zachránit ....  každopádně .... budeme jí v tom pomáhat, jak jen to jen půjde  ...

 

K
   17.02.2012 - vrh J

 

Včera, hodinu před půlnocí, se Eliska konečně rozhodla, ukázat nám svoje nahaté poklady. Na světě jsou tři miminka, o kterých se více můžete dozvědět zde. Po "armádě" černých odchovů jsou barevná mláďata vítaným zpestřením - máme z nich ohromnou radost!

 

 

 
   12.02.2012

 

Íčkům je dnes 14 dní, všichni zdárně prospívají a tak mi to nedalo, nepodělit se s vámi o tradiční fotečku starostlivé maminy (pod a za Gavorou je opravdu všech pět mimin :-D). Další fotky spokojené rodinky na konci galerie vrhu I

 

 

 

 
   29.01.2012 - vrh I

 

Nakonec jsme se nedělňátek přece jen dočkali ale Gavorka tentokrát hooodně napínala a rozhodla se porodit přesně o týden později než jsem měla spočítáno :-D. Porod to ale byl naprosto bezproblémový a na nás zbylo jen z povzdálí přihlížet šikovnému počínání samičky. Gavorka v klidu, přesně v desetiminutových intervalech, přiváděla na svět jedno miminko za druhým. Konečné skóre 4:1 ve prospěch kluků. Zatím celý vrh působí velice vyrovnaně - všechna miminka jsou krásně ušatá a mají korunku - skoro navlas stejné byly i porodní váhy malých "geňáčků". Další informace o "íčkách" naleznete zde.

 

 

 
   04.01.2012 - Aktualizace plánů

 

Dnes přicestoval ženich i Havanissimě a Večernici - krásný černý frajer Bambi Tesoro, zapůjčený z CHS z Troje. Jituš moc děkujeme ;-) . Bambi, krom nesporných exteriérových kvalit, oplývá také nevšední galantností ..... obě holky jsou z něj úplně vedle :-D

 

 

 
   03.01.2012

 

Naše dvě genovky konečně mají svá vlastní alba na Rajčeti. Viz. Havanissima a Hazy Shade

 

 

 
   01.01.2012

 

Všem přátelům i návštěvníkům našich stránek přejeme šťastný a úspěšný nový rok 2012.

 

 

 

 
 

 
     
   

 

 

 

 

    

Copyright © 2010, Vandulka.cz

 

test